Petak , 22. Jun, 2018

SPORTSKA DEŠAVANJA

img

NK Moševac rezultatom 4:0 deklasirao ekipu Pobjede u finalu KUP-a ZDK

U nedjelju je na stadionu "Topolik" u Tešanjci odigrana finalna utakmica KUP-a NSZDK, u kojoj su se sastali NK Pobjeda i NK Moševac. Prvih 45 minuta susreta proteklo je u izjednačenoj igri, bez većih prilika. I kada su svi mislili da će prvo poluvrijeme završiti bez pogodaka, Muharemović je na isteku 45. minute udarcem sa 20-ak metara pogodio za vodstvo Moševca od 1:0.

img

Bajrić produžio saradnju sa RK Maglaj

Trener seniorske ekipe Rukometnog kluba „Maglaj“, Ermin Bajrić, produžio je saradnju sa RK „Maglaj“, te će i naredne 2018/2019. sezone s klupe predvoditi maglajske rukometaše. Bajrić je ispunio ciljeve koje je dao prethodni Upravni odbor pred njega, kada je došao na ovu funkciju početkom 2018. godine (proljetni dio prethodne sezone), a to je bio povod, da se saradnja nastavi i u budućnosti.

img

Održana vanredna Skupština RK Maglaj, Braco Bradarić novi predsjednik kluba

Rukometni klub „Maglaj“ se, nakon veoma uspješne protekle sezone, u kojoj je osvojeno 5. mjesto, okrenuo aktivnostima pred početak sljedeće sezone. U srijedu, 06.06.2018. godine, je na prijedlog predsjednika Skupštine RK „Maglaj“, Jasmina Halilovića, održana Vanredna skupština kluba, gdje se razgovaralo o protekloj 2017./2018 sezoni, a kao glavna tačka Dnevnog reda bila je razmatranje neopozive ostavke predsjednika Upravnog odbora RK „Maglaj“, Ismira Brkića, na funkcije u rukometnom klubu.

img

Prce: Dobro nam je doći ovdje, Maglaj je grad koji voli rukomet (VIDEO)

"Ovo je grad koji prepoznaje naš rad, voli rukomet i samim tim normalno je da nas ljudi vole ovdje. Stvarno se osjećamo ugodno i dobro nam je doći ovdje. Ovim putem se zahvaljuem načelniku i svim ljudima koji su nas ovdje prihvatili. Sada je novi sistem takmičenja, nova grupa i lakše se prolazi. Trebamo odraditi još tri treninga i utakmicu koju igramo u petak u Maglaju i probati se što bolje uigrati za nadolazeće mečeve" - izjavio je za naš portal rukometni reprezentativac BiH Nikola Prce.

img

Nakon Brčkog, na petodnevnim pripremama u Maglaju, kojeg mnogi s pravom nazivaju gradom rukometa, okupilo se 25 potencijalnih reprezentativaca Bosne i Hercegovine. Okupljanje u Maglaju plod je lijepe saradnje izmedju Bilala Šumana, selektora bh reprezentacije i Mirsada Mahmutagića, načelnika općine koji je ujedno i član novog Upravnog odbora Rukometnog saveza BiH.

img

Pjanić: Nema dileme, ostajem u NK Moševac (VIDEO)

Prvi golman Moševca, Zeničanin Amel Pjanić, zadovoljan je debitantskom sezonom Moševca u Drugoj ligi FBiH. Pjanić je najstandardniji igrač ovog tima, koji je nedavno dospio u žižu bh. i regionalne fudbalske javnosti nakon što je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca u pobjedi Moševca rezultatom 8:0 protiv Jedinstva.

img

Sloboda, Čelik i GOŠK ostaju u Premijer ligi BiH

Drugostepena komisija za licenciranje klubova Nogometnog saveza BiH odobrila je licence za Slobodu, Čelik i GOŠK za narednu sezonu u Premijer ligi BiH. Drugostepena komisija odbila je žalbu Borca i time se u cjelosti potvrđuje Odluka Prvostepene komisije za izdavanje licence.

img

Druga liga FBiH - Centar: Rezultati 27. kola i tabela

Proteklog vikenda odigrano je 27. kolo Druge lige FBiH - Centar. Natron je na Gradskom stadionu u Maglaju slavio protiv ekipe Azota rezultatom 3:2, dok je Moševac na gostovanju u Hrasnici poražen od domaćina Famosa rezultatom 3:1.