Petak , 19. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

KUP BiH: Rudar iz Kaknja nakon penala bolji od Moševca (FOTO)

img

U okviru šesnaestine finala Kupa BiH na Gradskom stadionu u Maglaju snage su odmjerili NK Moševac i FK Rudar iz Kaknja. Gledatelji su vidjeli odličnu utakmicu, dobar i brz nogomet. Nogometaši Moševca su odigrali hrabro protiv federalnog prvoligaša i većim dijelom utakmice bili bolji protivnik.

Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka, iako je bilo dosta prilika na obje strane.

Prvi pogodak na utakmici viđen je  u 55. minutu utakmice, kada je za Rudar pogodio Mušija. Nogometaši Moševca se nisu predavali, napadali su i nagrada je stigla šest minuta kasnije. Kovačić fantastičnim udarcem u 61. minuti poravnava rezultat na 1:1, što je bio i konačan rezultat regularnog dijela susreta. Pristupilo se izvođenju jedanesteraca, a u ovoj nogometnoj lutriji više sreće imali su Kakanjci, koji su ukupnim rezultatom 4:5 izborili plasman u narednu fazu Kupa BiH.