Četvrtak , 25. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Rukometaši Maglaja u infarktnoj završnici do velikog boda u Derventi

img

Nakon fenomenalne partije u prošlom kolu i pobjede na domaćem parketu protiv Sloge iz G.Vakufa/Uskoplja, rukometaši Maglaja odigrali su neriješeno na gostovanju protiv Dervente u 3. kolu Premijer lige BiH.

U prvom poluvremenu obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na odmor se otišlo pri rezultatu 14:14. Slična igra je viđena i u nastavku utakmice, a oba tima su u nekoliko navrata imala prednost od 2 do 3 pogotka razlike. Derventa je u posljednjim minutama utakmice imala prednost 24:22 i 26:24, ali sinoć motivisani igrači Ermina Bajrića se nisu predavali. Četiri sekunde prije kraja utakmice, rukometaši Maglaja su iskoristili igrača više na terenu i pogotkom Memiševića sa zvukom sirene dolaze do velikog boda! Susret ja završen rezultatom 27:27.

U ekipi Maglaja najefikasniji bio je Goran Šarenac sa devet postignutih golova, dok je kod domaćina isti broj pogodaka postigao Živanić.

U narednom kolu, RK Maglaj će ugostiti Goražde.