Srijeda , 24. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Natron do punog plijena u Kosovi

img

Odigrano je 20. kolo Druge lige FBiH - Centar. Na stadionu "Grabovac" u Kosovi odigran je lokalni derbi između NK Vis "Simm Bau" i NK Natron. Slavili su nogometaši Natrona rezultatom 2:3.

Poveo ne Natron već u 3. minuti susreta preko Šimića, ali su domaći nogometaši za samo 15 minuta kreirali preokret. Najprije je u 9. minutu na 1:1 poravnao Suljić , a za 2:1 pogodio je Ljuca u 18. minuti utakmice. Natron je tri minute prije kraja prvog poluvremena poravnao rezultat na 2:2. Strijelac je bio Spahić. To je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Natron je od 70. minute igrao sa igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Gračić. No, to nije spriječilo goste da dođu do potpunog preokreta. U 75. minuti za 2:3 i tri boda Natrona pogodio je Lišić.