Četvrtak , 25. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Natron srušio lidera prvenstva! (FOTO)

img

Natron je u posljednja četiri kola osvojio 10 od 12 bodova. Izabranici Dine Mačka jučer su na Gradskom stadionu u Maglaju u okviru 22. kola Druge lige FBiH - Centar srušili lidera prvenstva, ekipu Radnika iz Hadžića.

Gosti su bolje otvorili susret i u 26. minuti golom Zukića poveli rezultatom 0:1. Natron je u nastavku utakmice zaigrao čvršće i organizovanije u napadu, a nagrada je stigla u 38. minuti kada je za 1:1 pogodio Gračić. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice mreže su mirovale sve do 61. minute, kada je fantastičnim udarcem sa oko 20-ak metara pogodio Lišić i preokrenuo rezultat na 2:1 u korist Natrona.

Nogometaši Natrona su uspjeli sačuvati ovaj rezultat do kraja utakmice, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje sa domaćim navijačima.

Dodajmo i to da je glavni arbitar Semin Mamela susret produžio za osam minuta, a podijelio je čak po pet žutih i po jedan crveni karton na obje strane.

Ovom pobjedom se Natron probio na 8. poziciju sa 27 osvojenih bodova.