Petak , 29. Mar, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Uspješan debi Bajrića: Maglaj bolji od Leotara

img

Povratnik na klupu "Romantičara", Ermin Bajrić Buco, imao je uspješan debi. Maglaj je u okviru 5. kola rukometne Premijer lige BiH na domaćem parketu savladao trebinjski Leotar rezultatom 27:25.

Rukometaši Maglaja odigrali su još jedan neizvjestan meč. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a na odmor se otišlo sa prednošću gostiju od 13:14.

U nastavku utakmice igralo se uglavnom gol za gol. Neriješeno je bilo sve do rezultata 20:20, ali je u 51. minutu Maglaj stigao do prednosti od tri gola razlike 24:21. U 59. minutu bilo je 26:25, ali izabranici Ermina Bajrića nisu dozvolili iznenađenje. Susret je završen rezultatom 27:25.

Najefikasniji u redovima Maglajlija bio je Čičkušić sa 10, a kod Trebinjaca Milićević sa 7 pogodaka.

U narednom kolu Maglaj gostuje u Visokom, gdje se sastaje sa ekipom Bosne.

RK "Maglaj": Dragičević 1, Mehinagić 2, Hajdić, Bašić 3, Kandić 1, Memišević 2, Mutapčić, Delić, Ridžal 3, Barjaktarević, Omahić, Smajlović, Džanbegović, Hasić 2, Kadrić 3, Čičkušić 10. Trener: Ermin Bajrić.

RK "Leotar": Savović, Draganić 5, Miličević 7, Milojević 4, Nikolić 4, Ninković, Radović, Bugarinović 1, Uljarević, Janković 2, Abramović 2, Srdanović. Trener: Darko Tavrić.