Subota , 20. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Rukometaši Maglaja slavili protiv Gračanice

img

Rukometaši Maglaja ostvarili su pobjedu na domaćem terenu protiv Gračanice u okviru drugog kola Premijer lige BiH.

U dosta tvrdoj utakmici bolji u samoj završnici su bili domaći, te su ostvarili pobjedu od dva razlike, a bilo je 27:25.

Bolje su krenuli domaći te su do 17. minute imali sigurnu prednost od tri razlike, ali tada se bude Gračanlije i vraćaju se u utakmicu.

Na poluvrijeme se otišlo sa minimalnim vodstvom Maglaja, a na semaforu je bilo 13:12 za ekipu Maglaja.

U drugom poluvremenu se većinom igralo gol za gol, a u finišu susreta domaći postižu tri vezana gola, te na kraju ostvaruju pobjedu od 27:25.

Najbolji u domaćih bio je Mehinagić sa deset postignutih golova, dok je god Gračanice najefikasniji bio je nekadašnji igrač RK Maglaj, Damir Kadrić sa sedam postignutih golova.