Srijeda , 24. Apr, 2024

SPORTSKA DEŠAVANJA

Borac vodio 3:0 na poluvremenu, a onda je nogometaš Natrona Zijad Mujić postigao četiri pogotka

img

(FOTO: Facebook - NK Natron Maglaj - Zvanična stranica)

Krajnji rezultat bio je 4:4, što možda i ne bi bilo toliko čudno da se rezultat nije kretao tako kako se kretao i da za Natron četiri gola nije postigao jedan čovjek.

Domaći tim dolazi do vodstva preko Pilava nakon greške gostujućeg golmana već u četvrtoj minuti. Osam minuta kasnije Jupić pogađa za 2:0.

Pet minuta prije kraja prvog dijela igre Starčević pogađa za 3:0 i činilo se da je sve gotovo.

U drugom poluvremenu na scenu stupa sjajni Zijad Mujić. Postigao je hat-trick u razmaku od 53. do 78. minute za 3:3.

Borac se nije predavao i nakon dvije minute stigao do prednosti od 4:3, a strijelac je bio Maid Delić.

Predavali su se nisu ni gosti iz Maglaja, a junak je svojim četvrtim golom u 90. minuti ponovo bio Zijad Mujić koji će ovaj dan pamtiti dok je živ.

Borac je, inače, peti na tabeli s 39 poena, dok Natron na 12. mjestu ima 11 manje.

Druga liga FBiH, grupa Centar, 26. kolo:

FK Borac Jelah - NK Natron Maglaj 4:4 (Pilav 4', Jupić 12', Starčević 40', Delić 80'; Mujić 53', 65', 78', 90')