Petak , 19. Apr, 2024

VIJESTI - NOVOSTI - NEWS

Preokretom u sudijskoj nadoknadi Moševac savladao Rudar iz Breze

img

Nogometaši Moševca stigli su do četvrte prvenstvene pobjede nakon što su u ludoj završnici savladali ekipu Rudara iz Breze rezultatom 2:1.

Moševac je bio veliki favorit pred početak ovog meča, ali su gosti iz Breze pružili sjajan otpor. U prvom poluvremenu “gosti su stvorile nekoliko šansi, a jednu je u pogodak pretvorio Almir Balta pa su gosti na odmor otišli sa prednošću od 1:0.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je bacila sve karte u napad, ali gosti su se branili sve do 93. minute meča, kada je izjednačenje Moševcu donio Ahmed Kalabić.

Domaći navijači su u 95. minutu imali još veći razlog za radost pošto je Samir Skomorac pogodio za novu pobjedu Moševca koji se sada nalazi na drugom mjestu na tabeli sa 14 bodova iz šest kola.

Moševac se nakon šest odigranih kola nalazi na drugom mjestu Druge lige FBiH - Centar sa 14 osvojenih bodova, bod manje od prvoplasirane ekipe Stupčanice iz Olova. Upravo su ove dvije ekipe jedine neporažene u dosadašnjem dijelu prvenstva.